Szkolny konkurs plastyczny dla klas I – III rozstrzygnięty! Jego organizatorkami były wychowawczynie świetlicy i p. I. Żurawik. Uczniowie wykonali prace plastyczne promujące dzieci różnych narodowości oraz otwartość i przyjaźń między nimi.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Tymoteusz Morawski kl. I b, Adrian Malatyński kl. III b, Lena Lizak kl. I b
II miejsce: Lena Archamowicz kl. II a, Agata Stokowska kl. III b, Mateusz Domagalski kl. I a
III miejsce: Paweł Brzóska kl. I a, Judyta Dubiel kl. III b
Wyróżnienie: Katarzyna Tekiela kl. I a, Borys Ptak kl. II a

22.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się I Międzyświetlicowa Olimpiada Sportowa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Każda ze szkół podstawowych zgłosiła 7 uczestników. Uczniowie brali udział w 6 konkurencjach sprawnościowych – wyścigach rzędów. Nasi wychowankowie bardzo się starali i zdobyli V miejsce. Wygrali 3 gry do świetlicy szkolnej i zostali uhonorowani dyplomami. Sportowe zmagania zakończono słodkim poczęstunkiem.
Gratulujemy!

Uczniowie klasy 1B odliczają dni do wakacji. Wytrwale i solidnie pracowali w ciągu całego roku szkolnego nie tylko w ławce szkolnej. Cudowna pogoda sprawiła, ze wiele zajęć odbywało się na świeżym powietrzu.

15 maja 2018 r. rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.”Symbole Jaworzna” klas I – III w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Orła Białego w Jaworznie. Wzbogacając wiedzę na temat rodzinnego miasta i wzmacniając postawy patriotyzmu lokalnego pod kierunkiem wychowawczyń świetlicy uczennice: Florentyna Osman kl. II a i Kinga Frączek kl. III c wykonały pełne inwencji twórczej prace.
Nasze podopieczne mogą pochwalić się osiągniętymi sukcesami:
II miejsce Florentyna Osman kl. II a
Wyróżnienie: Kinga Frączek kl. III c
Gratulujemy!

Na zaproszenie wychowawczyń świetlicy i p.A. Kurzawy z wizytą przybyła do nas pani Genowefa Frąs – jaworznicka artystka ludowa. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III, IV i V. Na wstępie pani Frąs wyjaśniła nazwę „Krakowiacy Zachodni”. W jej skład wchodziło 7 wsi wielmożów krakowskich i biskupich wzdłuż rzeki Przemszy. Omówiła jaworznicką kulturę ludową, szczególnie Niedzielisk. Zwróciła uwagę, że etnograficznie należymy do Krakowa (kulturowo), a gospodarczo do Śląska. Kultura ludowa istnieje od 1000 lat,a od 600 jesteśmy z nią związani.
Pani Genowefa omówiła historię wydobycia galeny (miedź, srebro, cynk, ołów). Podkreśliła również, że kultura  jest w stroju i wystroju wnętrz, Istnieją różnice kulturowe pomiędzy Krakowem a Śląskiem. Kraków – wspaniałe stroje z perełkami i koralami szlachetnymi.Śląsk – stroje wyszywane, tylko u nas ręcznie. Pani Frąs pokazała uczniom czarne gorsety z kolorowymi frędzlami i guziczkami. Najstarszy gorset znajduje się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie, który ma:
– charakterystyczne cięcia
– jest skromny
 – kolorowe frędzelki i serca, które są typowe dla naszego regionu jaworznickiego i „Krakowiaków Zachodnich”. Gorsety mają również czerwone lamówki i ozdoby. Frędzle fachowo nazywają się kutasiki. Kultura haftu wzięła się od momentu przybycia do Polski królowej Bony. Na Jasnej Górze w Częstochowie jest muzeum, w którym znajdują się hafty od niej. Na zakończenie spotkania odbył się pokaz jaworznickich obrazów i haftów.