Dzień Matki oraz nadchodzący Dzień Ojca to niebywała okazja do obchodzenia obu tych świąt pod nazwą DZIEŃ RODZINY. W naszej klasie uroczystość ta miała miejsce 29 maja. W godzinach popołudniowych do szkoły przybyli zaproszeni rodzice oraz pięknie przebrani za różne postacie z bajek uczniowie. Po przywitaniu gości dzieci zaprezentowały się w wierszach, piosenkach ukazując swoje talenty oraz umiejętności. Następnie złożyły życzenia oraz wręczyły swoim kochanym rodzicom własnoręcznie wykonane upominki – storczyki. Punktem kulminacyjnym były zabawy, konkurencje, w których udział brali zarówno rodzice, jak i dzieci. Jedną z nich był konkurs na najlepiej wykonanego sportowca z różnych materiałów plastycznych. Nie obyło się bez rozpoznawania portretów i quizu „Czy znasz swoją mamę?” Dużym zadowoleniem cieszyły się zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy pomogli zorganizować niniejszą imprezę.

W Naszej szkole jak co roku odbył się Szkolny Dzień Sportu. Odbywa się on zazwyczaj na przełomie maja i czerwca. Tak było również w tym roku. Wszyscy uczniowie klas 1-7 rywalizowali w następujących kategoriach:

Klasy 1-3:

 • Rzut piłeczką palantową
 • Bieg krótki (60 m)
 • Bieg średni (200 m)
 • Skok w dal z rozbiegu
 • Rzuty osobiste do kosza

Klasy 4-7:

 • Rzut piłeczką palantową
 • Bieg krótki (60 m)
 • Bieg średni (600 m dziewcząt, 1000 chłopców)
 • Skok w dal z rozbiegu
 • Rzuty osobiste do kosza
 • Tenis stołowy

Prócz rywalizacji w powyższych dyscyplinach, tradycją szkoły jest mecz piłki nożnej chłopców klas najstarszych z reprezentacją szkoły (klasę szóste i młodsi) oraz piłki siatkowej w takim samym systemie. W tym roku w obu spotkaniach lepsi okazali się młodsi uczniowie. Na koniec odbył się mecz nauczyciele – uczniowie. Mecz w tym roku gładko wygrali nauczyciele…

Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za trud i wysiłek włożony podczas dnia sportu, bez względu na osiągnięte miejsca. Najlepsi uczniowie w każdej kategorii zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Następny dzień sportu już w maju 2019…

Pod koniec maja 2018 roku III Liceum Ogólnokształcące wraz z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Ratownik Górniczy” byli gospodarzem IV Turnieju Międzyszkolnego w Bocci. Turniej jest bardzo silnie obsadzony, rywalizują w nim m.in. szkoły podstawowe, gimnazja, licea, ośrodki wychowawcze, ośrodki opiekuńcze – w tym oczywiście nasza szkoła. Drużyny rywalizują w dwóch kategoriach: początkującej i zaawansowanej. Nasza szkoła zajęła w tym roku: II miejsce w kategorii początkującej i III w grupie zaawansowanej. Nasi uczniowie wystąpili w składzie: Jacek Góralski, Oliwia Sówka, Magdalena Orzeł, Zuzanna Wosik, Mateusz Urbanek, Matylda Żurowska.

Pod koniec maja nasza szkołą wzięła udział w turnieju Szkolnych Ośrodków Siatkarskich. Zawody odbywały się na Hali sportowej przy ul. Inwalidów Wojennych na Osiedlu Stałym. Nasi młodzi zawodnicy grali w trzech kategoriach: klasy 4 – dwójki siatkarskie, Klasy 5 – trójki siatkarskie, klasy 6 – czwórki siatkarskie. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”, a w zawodach wzięły udział najlepsze zespoły z Jaworzna.

Ostatecznie po zaciętej rywalizacji nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w kategoriach trójek i czwórek, a w kategorii dwójek zajęła trzecie miejsce.

Nasza szkoła od roku 2016 jest organizatorem turnieju sportowego pod honorowym patronatem, wielokrotnej reprezentantki Polski w siatkówce kobiet – pani Bożeny Modnickiej.  Również w tym roku, w maju odbyła się kolejka – trzecia edycja imprezy. Uczestnikami zmagań są uczniowie szkół podstawowych. Rywalizują w następujących kategoriach: chłopcy w piłce siatkowej, dziewczęta w piłce nożnej. Pomysłodawcą i koordynatorem turnieju jest pan Przemysław Wirski.

Pani Bożena Modnicka jak co roku pojawiła się na turnieju. Podczas rozpoczęcia mówiła przede wszystkim o tym, by próbować rozwijać swoje pasję, by cel który się obierze konsekwentnie realizować, a wreszcie by wierzyć w swoje marzenia. Jak mówiła, ona swoje marzenie spełniła – kiedyś marzyła by być najlepszą siatkarką i w swoich czasach właśnie taką się stała.

Kim jest pani Bożena Modnicka? Urodziła się w Jaworznie, w roku 1950, jest absolwentką organizatora turnieju – Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie. Jako nastolatka rozpoczęła swoją przygodę ze sportem w Victorii Jaworzno. Następne kroki stawiała już w II-ligowym Baildonie Katowice. Następnie przez jedenaście lat grała w najlepszej polskiej w ówczesnym czasie drużynie klubowej – Płomieniu Sosnowiec. Z sosnowiecką drużyna czterokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski (1974, 1975, 1979, 1980), Puchar Polski. Stała się czołową Polską siatkarką i kapitanem zespołu klubowego. Na koniec kariery przeniosła się do Włoch, gdzie grając w zespole Auroa Giarrantana została okrzyknięta najlepszą siatkarką zagraniczną. W Reprezentacji Polski zagrała przeszło 250 spotkań. Przez wiele lat była kapitanem Reprezentacji. Czterokrotnie wystąpiła na Mistrzostwach Europy (1971, 1973, 1977, 1979), dwukrotnie na Mistrzostwach Świata (1974, 1978). Jej największym sukcesem reprezentacyjnym był brązowy medal Mistrzostw Europy w 1971 roku, we Włoszech. Jest również brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek z roku 1969.

Patronka turnieju wygłosiła też prelekcje dla uczniów na temat aktywnego spędzania czasu i realizacji własnych marzeń poprzez sport.

W turnieju sportowym po zaciętej walce, wygrała Szkoła Podstawowa nr 14 (kategoria piłka nożna dziewcząt) oraz Szkoła Podstawowa nr 3 (Siatkówka chłopców). Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z turnieju, a szkoły za pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Najważniejsze dla wszystkich, było jednak poznanie jednego z „najwybitniejszych” jaworznickich sportowców.