W czwartek, 4 października klasa V a wraz z wychowawczyniami  gościła w Muzeum Miasta Jaworzna. Zwiedziliśmy wystawę czasową poświęconą  historii gier i komputerów. Wszystkie urządzenia udostępnione na wystawie były w pełni sprawne i gotowe do interakcji ze zwiedzającymi. Na każdym z dawnych komputerów można było zagrać. Retro gry komputerowe typu: Super Mario, Donkey Konga i inne cieszyły się dużym zainteresowaniem chłopców i dziewczynek z naszej klasy. Było naprawdę super!

Uczniowie klasy 2 B wiedzą jak dbać o zdrowie. Potrafią samodzielnie zrobić sałatki owocowe i jarzynowe. Znają zawartość witamin w produktach. Chętnie pogłębiają swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania, które jest niezwykle ważne dla ich prawidłowego rozwoju.

 

Przez cały wrzesień trwał w naszej szkole konkurs pt.: „MALUJEMY ŁAMAŃCE JĘZYKOWE”. Wzięło w nim udział wielu uczniów uczęszczających na terapię logopedyczną. Każdy uczestnik konkursu musiał wykazać się piekną artykulacją trudnych wyrazów, zawartych w wierszykach logopedycznych oraz bogatą wyobraźnią. Gratulacje dla zwycięzców!!!

I miejsce: Piotr Tekiela kl. V a

II miejsce: Szczepan Słota kl. II a

III miejsce: Roksana Szymocha kl. IV b, Karolina Skwarczyńska kl. IV a

Wyróżnienia: Wiktoria Klauzińska kl. IV b, Sebastian Tosza kl. VII a, Robert Tosza kl. VII a

Nauczyciele klas młodszych zachęcają dzieci do systematycznego podnoszenia poziomu czytania organizując lekcje głośnego czytania z książką „Gang Słodziaków.” Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Aby poznać przygody bohaterów sami sięgają  po książkę, a następnie tworzą ciekawe prace plastyczne np. komiksy.