Bezpieczne wakacje

15 czerwca 2018r. w świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Prelegent zwrócił uwagę na to, jak zachowywać się w czasie burzy w górach i na otwartej przestrzeni. Omówił także, w jaki sposób chronić się przed słońcem (kapelusze, kremy, okulary słoneczne z filtrem, parasole lub wypoczynek w cieniu w czasie największego nasłonecznienia) i jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk strzeżonych i z otwartych akwenów (nie skakać do wody o nieznanym dnie, kąpać się tylko w miejscach strzeżonych przez ratowników ubranych w czerwone kamizelki, przy fladze koloru białego, zaś przy czerwonym kolorze zakaz wejścia do wody).
Nie wolno oddalać się za daleko o brzegu i gdy nie czujemy dna, nie wypływać za boje, gdyż mogą nas porwać mocne prądy wodne, nie krzyczeć, gdyż nikt nie usłyszy wołania kogoś o pomoc.
Dorośli nie powinni spożywać alkoholu lub innych środków odurzających przebywając nad wodą lub kąpiąc się w niej sprawując opiekę nad dziećmi. Powinni umiejętnie korzystać ze sprzętu wodnego, zawsze ubierać kamizelki ochronne. Prowadzący przypomniał uczniom o numerach alarmowych i o zasadach bezpieczeństwa na drogach (poruszanie się po chodnikach, jezdniach bez poboczy, pasach, na hulajnogach, rolkach, po ścieżkach rowerowych używając odblasków, kasków i ochraniaczy. Na zakończenie spotkania prelegent życzył wszystkim uczestnikom zdrowych i bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do zajęć w nowym roku szkolnym.

 

Uczniowie klas III – VI w czasie prelekcji nt bezpiecznych wakacji
« 1 z 5 »