4 ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI W KATOWICACH

6 lutego 2020

27 stycznia 2020 roku  20 uczniów kasy V i VI  uczestniczyło w kolejnej, już czwartej odsłonie Śląskiego Festiwalu Nauki, który miał miejsce w Centrum Kongresowym w Katowicach. Misją festiwalu było pobudzanie społecznego zainteresowania nauką, poprzez inspirowanie ciekawości poznawczej u ludzi w każdym wieku. Czekały tam na nas liczne wykłady, warsztaty i stanowiska pokazowe dotyczące różnych obszarów wiedzy: nauk ścisłych, nauk przyrodniczych, nauk technicznych, nauk humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia. Mogliśmy obserwować oraz samodzielnie przeprowadzać eksperymenty chemiczne i fizyczne. Poznaliśmy kuchnię molekularną, chemię polimerów, kompas mechaniczny, pojazdy elektryczne skonstruowane przez studentów różnych uczelni. Odkrywaliśmy tajniki kryminalistyki i radioaktywności. Dowiedzieliśmy się, jakie technologie kosmiczne są wykorzystywane w naszych domach. Organizatorzy wydarzenia, osobowości świata nauki i nie tylko – nam, młodym ludziom, przekazali w praktyczny sposób informacje o wartościach wiedzy i badań naukowych oraz ich pozytywnego wpływu na przyszłość świata. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i odkryć pasję do nauki.