24 września 2020

22 września 2020 r. wychowawczynie świetlicy zorganizowały spotkanie z dzielnicowym Niedzielisk panem Mariuszem Ślusarczykiem z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie pt. „Bezpiecznie do i ze szkoły!”. Brali w nim udział uczniowie kl. I  i II. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podkreślił bardzo ważną rolę użytkowania różnych gadżetów odblaskowych (przywieszki, opaski itp.) przez uczniów. Omówił zakazy, nakazy urządzania zabaw w pobliżu jezdni, z której strony samochodu jest najbezpieczniej wysiąść. Przypomniał, że do szkoły wychodzimy bez pośpiechu, odpowiednio wcześnie. Przez jezdnię i tory tramwajowe przechodzimy przy dobrej widoczności, spokojnie i zdecydowanie, pewnym krokiem. Używanie telefonów komórkowych w czasie drogi pieszego jest zabronione. Należy pamiętać, że nie wsiadamy do czyjegoś samochodu, gdy nie znamy jego właściciela. Napotkane na drodze do szkoły zwierzę (pies, dzik, lis, kot itp.) nie ignorujemy, a w razie jego ataku, przyjmujemy pozycję „”żółwia”. Nie karmimy obcych i dzikich zwierząt.   Spotkanie z dzielnicowym Niedzielisk było „żywą” lekcją bezpiecznego pokonywania drogi do i ze szkoły.