Zapobieganie wirusom w okresie pandemii – dbanie o zdrowie

24 września 2020

23 września 2020 r. wychowawczynie świetlicy zorganizowały spotkanie uczniów klas I i III z pielęgniarką szkolną panią Reginą Naftyńską. W trosce o zdrowie całej społeczności szkolnej oraz z nadejściem jesiennej pory roku, poruszyła ona problem zapobiegania chorobom wirusowym, w tym COVID – 19. Zwróciła szczególną uwagę uczniów na przestrzeganie odpowiednich procedur postępowania związanych z zachowaniem higieny, takich jak:

• częste mycie rąk mydłem i ich dezynfekcja
  • noszenie maseczek lub przyłbic w odpowiednich miejscach na terenie szkoły.

Pani pielęgniarka urozmaiciła swoją pogadankę wysłuchaniem przez dzieci piosenek z YT pt. „Znikaj wirusie” i „Przegoń wirusa” oraz demonstracją „bukietu” warzyw i owoców. Podkreśliła ich walory zdrowotne i korzystny wpływ na organizm ludzki w okresie jesienny, a także ich działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Kontynuacja tej tematyki miała miejsce w świetlicy szkolnej. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Bajka o wirusie”.