SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ SZKOLNĄ panią Reginą Naftyńską

27 października 2022

Uczniowie klas I – III 26.10.2022 r. uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez wychowawczynie świetlicy szkolnej pt. „Jesień – czas na zdrowe odżywianie, właściwe ubieranie się i odpowiedni styl życia – ZDROWO, SPORTOWO I ODLOTOWO!” Ze skupieniem i wielką uwagą wysłuchali pogadanki, jak należy o siebie dbać jesienią, tj.: zdrowo odżywiać się, ubierać w zależności od pory roku i pogody oraz zachowywać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Swoje wypowiedzi popierała ciekawymi rekwizytami (owocami, warzywami, ekologicznymi produktami spożywczymi), a także omówiła „piramidę zdrowego żywienia”. Zwróciła uwagę między innymi, jak ważny w życiu jest ruch, spożywanie pewnych produktów żywnościowych w większej ilości np. warzyw i owoców, będących źródłem wielu witamin i produktów w mniejszej ilości np. mięsa i wędlin. Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się dużą wiedzą we wszystkich aspektach poruszanych tematów. Utwierdziły się w przekonaniu o potrzebie dbania o swoje zdrowie w zakresie zdrowego żywienia.

Dziękujemy pani pielęgniarce za podzielenie się swoją wiedzą, cierpliwość i dobre rady, jak mamy zdrowo żyć!