NABÓR DO KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

18 stycznia 2023

Drodzy Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów!

Informujemy, że od 23 stycznia 2023 r. (od godz. 8:00) do 6 lutego 2023 r. (do godz. 15:00)
odbędzie się elektroniczny nabór dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy pierwszej
Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Kochanowskiego w Jaworznie.

Granice obwodu naszej szkoły: ul. Cegielniana, ul. Chropaczówka – numery parzyste do nr 32A, numery nieparzyste do nr 29, ul. Doły, ul. Grunwaldzka – numery parzyste od nr 206 do numeru ostatniego, ul. Ignacego Mościckiego, ul. Kamila Wachlowskiego, ul. Marcina Kasprzaka, ul. Mylna,
ul. Piaszczysta, ul. Szczakowska, ul. Upadowa nr 56 i nr 60, ul. Ustronie, ul. Wiejska, ul. Żabia

Rekrutacja będzie prowadzona elektronicznie przez stronę:  www.jaworzno.podstawowe.vnabor.pl

Wdrukowane zgłoszenia wraz z podpisami obojga rodziców lub opiekunów prawnych należy złożyć jak najszybciej w sekretariacie szkoły przy ulicy ul. Marcina Kasprzaka 6 w godz. 8.00 - 16.00.

Obowiązek szkolny rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej może także rozpocząć dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy 6 lat i korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej albo posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną albo niepubliczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są do szkoły na podstawie zgłoszenia, a dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do szkoły na wniosek rodziców po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Nabór dzieci spoza obwodu rozpocznie się 7 lutego 2023 r i potrwa do 13 lutego 2023 r.

Ilość wolnych miejsc będzie znana po zakończeniu zgłoszeń dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły.

Serdecznie zapraszam.

Dyrektor SP 3 w Jaworznie

Zbigniew Bluj

Załączniki:

Zarządzenie Nr ED.0050.3.2023 Prezydenta Miasta Jaworzna z dnia 9 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Jaworzna na rok szkolny 2023/2024 (Zarządzenie – rekrutacja do podstawówek)

Uchwała Nr XLIX/644/2022 Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 22 grudnia 2022 r. w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jaworzno, a także określenia granic obwodów publicznych szkół podstawowych, z wyjątkiem specjalnych, mających siedzibę na obszarze Gminy Jaworzno (Uchwała – sieć szkół – obwody)

Uchwała Nr XXVI/383/2017 Rady Miejskiej w Jaworznie z dnia 28 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów, liczby punktów i rodzaju dokumentów potwierdzających spełnienie kryteriów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Jaworzna (Uchwała – kryteria rekrutacji do szkoły)

Zarządzenie - rekrutacja do podstawówek

Uchwała - sieć szkół - obwody

Uchwała - kryteria rekrutacji do szkoły