Jesteś tutaj: Start / Aktualności
LOGO

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

11 października 2019

Informujemy, iż w myśl art. 74 Karty Nauczyciela jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

Dbaj o zdrowie

11 października 2019

9 października 2019 r. odbyło się spotkanie pielęgniarki szkolnej – pani Reginy Naftyńskiej z uczniami klas I – III, zorganizowane przez wychowawczynie świetlicy i panią M. Kołodziejczyk. Wizyta zaproszonego gościa miała związek z realizowanym w naszej placówce programem – „Program dla szkół” – kl. I – V mleko, warzywa i owoce. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę osobistą w myśl hasła: „ Dbać o zdrowie ważna sprawa, więc korzystaj z tego prawa!”. Otrzymały również wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania (piramida zdrowia, pełnowartościowy posiłek, picie dużej ilości wody, spożywanie owoców i warzyw, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, szczepienia ochronne, odpowiedni ubiór w zależności od pory roku oraz higiena jamy ustnej). Największą atrakcją spotkania okazała się prezentacja multimedialna: piosenki o owocach, warzywach i mleku, zagadki (odgadywanie nazw owoców i warzyw, czytanie podpisów). Bardzo dziękujemy pani Reginie za ciekawą prelekcję i przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia.

Paweł i Jakub wśród najlepszych

11 października 2019

26 stypendiów Prezydenta Miasta Jaworzna dla uczniów wręczono ostatnio w CT Teatrze Sztuk w Jaworznie. Z przyjemnością informujemy, że otrzymali je m.in. Paweł Kozakiewicz z kl. 7b i Jakub Lesiak z kl. 8a. Wyróżnienia zostały przyznane spośród 82 złożonych wniosków w kategoriach: dydaktycznej, artystycznej i sportowej. Uczniowie, którzy odebrali z rąk prezydenta Pawła Silberta statuetki i dyplomy mogą szczycić się wybitnymi osiągnięciami na arenie ogólnopolskiej, ale również międzynarodowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się młodzi naukowcy, sportowcy i artyści, którzy mają na swoim koncie występy, starty, nagrody i najwyższe miejsca na podiach zawodów i konkursów, organizowanych w wielu krajach Europy, ale również w Ameryce i Azji.

Gratulując naszym uczniom, życzymy kolejnych sukcesów i… następnych stypendiów.