weihnb00006

Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru

przyniesie spokój i radość,

niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia

żyje własnym pięknem,

a Nowy Rok obdaruje Was

pomyślnością i szczęściem.

Dyrekcja z całą społecznością

Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

w Jaworznie

Wychowawcy i uczniowie klasy III a gościli na Wigilii licznie przybyłych rodziców. Atmosfera była bardzo miła, ciepła i rodzinna. Spotkanie uświetniły kolędy grane na gitarze oraz flecie poprzecznym, a także występy wokalne. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz dekoracji, w szczególności p. Beacie Skwarczyńskiej, p. Monice Chropacz oraz p. Małgorzacie Galas.

009 010 011 012 013 014 017 019

W wyjątkowej atmosferze przy świątecznym stole przebiegała wigilia w klasie 1 B. Dzieciom towarzyszyli rodzice i kochane babcie. Uczniowie śpiewali kolędy i składali sobie życzenia, a babcie swoimi opowieściami przybliżyły nam tradycje Świąt Bożego Narodzenia. To był cudowny czas, który na zawsze zostanie w naszych sercach.

IMG_9734 IMG_9740 IMG_9743 IMG_9747

fffffffffffff ggggggggggggg hhhhhhhhhh jjjjjjjjjjjjjjjj

20 grudnia uczniowie klasy III c przygotowali z przyniesionych ze sobą owoców pyszne koktajle owocowe. Dzieci zapoznały się z obowiązującą piramidą żywieniową przekazaną szkole przez  FUNDACJĘ  SZKOŁA NA WIDELCU w ramach udziału w projekcie: DOBRZE JEMY. Uczniowie zapoznali się z umiejętnościami małego kucharza oraz zasadami zdrowego żywienia według projektu, po czym umyli ręce, założyli fartuszki i przystąpili do przyrządzania pysznych koktajli. Nie zabrakło takich owoców jak: mango, banany, truskawki, jagody. Dzieci po skończonej ciężkiej pracy: obierania, krojenia owoców, mieszania z jogurtem naturalnym lub  kefirem , zmiksowaniem owoców pod czujnym okiem wychowawcy Anny Tarasek, przelały koktajle do swoich kubeczków. Uczniowie przystąpili do degustacji wykonanych przez siebie pysznych i zdrowych koktajli owocowych, a następnie w ramach projektu dostali książeczki z przepisami kulinarnymi do wykonania prostych dań w domu.