SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Przewodnicząca: Zuzanna Gładysz (8a)
Zastępcy: Stanisław Halota(7a), Zuzanna Żbik (8a), Paweł Brzóska (7a)

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Małgorzata Sroka, Roksana Kała

Samorząd Uczniowski w naszej szkole tworzą reprezentanci klas 4-8. Opiekunem SU jest nauczyciel języka angielskiego Małgorzata Sroka oraz Roksana Kała - nauczyciel informatyki.

Co roku we wrześniu odbywają się wybory na Przewodniczącego Szkoły. Każda klasa 7-8 przedstawia swoich kandydatów na najbliższym apelu wychowawczym, następnie w ciągu tygodnia uczniowie głosują na lekcji godziny wychowawczej. Wyniki przedstawia się na kolejnym apelu oraz na plakatach i gazetce SU, która znajduje się na górnym korytarzu.
Członkowie SU udzielają się przez cały rok w akcji Niepytany Numerek, losując codziennie numer z dziennika, który w danym dniu jest objęty „ochroną” i może być zwolniony z odpowiedzi ustnej czy niezapowiedzianej kartkówki.
Co roku uczniowie biorą chętnie udział w akcjach charytatywnych przeprowadzanych na terenie szkoły (m. in. zbiórka na rzecz Fundacji „Pomóż i Ty”, Góra Grosza dla Bartusia Sarana) oraz w konkursach czy innych wydarzeniach, takich jak Dzień Bajek.
Uczniowie są serdecznie zapraszani do czynnego udziału w życiu szkoły, zgłaszania swoich pomysłów do Opiekuna SU.
Co roku na przełomie maja i czerwca Samorząd organizuje „Mini Playback Show”, który cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności szkolnej.