Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Zapobieganie wirusom w okresie pandemii – dbanie o zdrowie

24 września 2020

23 września 2020 r. wychowawczynie świetlicy zorganizowały spotkanie uczniów klas I i III z pielęgniarką szkolną panią Reginą Naftyńską. W trosce o zdrowie całej społeczności szkolnej oraz z nadejściem jesiennej pory roku, poruszyła ona problem zapobiegania chorobom wirusowym, w tym COVID – 19. Zwróciła szczególną uwagę uczniów na przestrzeganie odpowiednich procedur postępowania związanych z zachowaniem higieny, takich jak:

• częste mycie rąk mydłem i ich dezynfekcja
  • noszenie maseczek lub przyłbic w odpowiednich miejscach na terenie szkoły.

Pani pielęgniarka urozmaiciła swoją pogadankę wysłuchaniem przez dzieci piosenek z YT pt. „Znikaj wirusie” i „Przegoń wirusa” oraz demonstracją „bukietu” warzyw i owoców. Podkreśliła ich walory zdrowotne i korzystny wpływ na organizm ludzki w okresie jesienny, a także ich działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Kontynuacja tej tematyki miała miejsce w świetlicy szkolnej. Dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Bajka o wirusie”.

Czytaj więcej o: Zapobieganie wirusom w okresie pandemii – dbanie o zdrowie

Spotkanie z policjantem

24 września 2020

22 września 2020 r. wychowawczynie świetlicy zorganizowały spotkanie z dzielnicowym Niedzielisk panem Mariuszem Ślusarczykiem z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie pt. „Bezpiecznie do i ze szkoły!”. Brali w nim udział uczniowie kl. I  i II. Policjant przypomniał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Podkreślił bardzo ważną rolę użytkowania różnych gadżetów odblaskowych (przywieszki, opaski itp.) przez uczniów. Omówił zakazy, nakazy urządzania zabaw w pobliżu jezdni, z której strony samochodu jest najbezpieczniej wysiąść. Przypomniał, że do szkoły wychodzimy bez pośpiechu, odpowiednio wcześnie. Przez jezdnię i tory tramwajowe przechodzimy przy dobrej widoczności, spokojnie i zdecydowanie, pewnym krokiem. Używanie telefonów komórkowych w czasie drogi pieszego jest zabronione. Należy pamiętać, że nie wsiadamy do czyjegoś samochodu, gdy nie znamy jego właściciela. Napotkane na drodze do szkoły zwierzę (pies, dzik, lis, kot itp.) nie ignorujemy, a w razie jego ataku, przyjmujemy pozycję „”żółwia”. Nie karmimy obcych i dzikich zwierząt.   Spotkanie z dzielnicowym Niedzielisk było „żywą” lekcją bezpiecznego pokonywania drogi do i ze szkoły.

Wspomnienia z wakacji

24 września 2020

Wychowawczynie świetlicy 18 września 2020 r. rozstrzygnęły szkolny konkurs plastyczny związany z minionymi wakacjami. Zadaniem uczniów klas I – III było wykonanie pracy dotyczącej wspomnień i przygód wakacyjnych. Liczyła się kreatywność oraz obowiązywała dowolna technika i format.

Sobaś Michalina kl. II A

Sobaś Maja kl. I A