Informacje związane z koronawirusem

2 marca 2020

O częstym myciu rąk wodą z mydłem przez co najmniej 30 sekund wiedzą już chyba wszyscy. Jak skutecznie to czynić oraz jakie są sposoby ograniczania ryzyka zakażeniem koronawirusem mówi załącznik  „Koronawirus 2019-nCoV”

Na stronie MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja/rekomendacje-ministra-edukacji-narodowej-dla-dyrektorow-przedszkoli-szkol-i-placowek-oswiatowych) znajdują się m.in. Rekomendacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Wynika z nich m.in. obowiązek zaapelowania do Rodziców – co niniejszym czynię – i proszę, by nie posyłać do szkoły dzieci przeziębionych i chorych.

Informuję również, że czynna jest całodobowa infolinia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie – tel.: 512 306 935, 690 538 610.

Całodobowa infolinia NFZ – 800 190 590

Zbigniew Bluj, dyr. Szkoły

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Objawy zakażenia obejmowały gorączkę, kaszel oraz duszności. Badania RTG klatki piersiowej wykazały typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami.

Instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej.