Odpowiedzialny właściciel zwierząt, kto to taki?

15 grudnia 2022
Z inicjatywy pani Anny Tarasek wychowawcy kl. I b 15 grudnia gościliśmy w świetlicy szkolnej Panią Gabrielę Wróbel z Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Jaworznie, które istnieje już 21 lat w naszym mieście. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Odpowiedzialny właściciel zwierząt, kto to taki?"
Pani Gabrysia przybliżyła uczniom ciężki los bezdomnych zwierząt domowych i zwierząt żyjących w lesie. Zwierzęta domowe często bywają porzucane i zaniedbywane przez swoich właścicieli. Zwróciła również uwagę uczniów klas I-III jak należy właściwie i odpowiedzialnie sprawować opiekę, dbać o swoje zwierzęta, dokarmiać i wychowywać, aby były naszymi sprzymierzeńcami. Na zakończenie przedstawicielka TOZ-u w Jaworznie rozdała wychowawcom materiały edukacyjne i książeczki o tematyce zwierzęcej. Dziękujemy za wizytę i cenne wskazówki Pani Gabrysi i zapraszamy do nas ponownie.