Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Dbaj o zdrowie

Dbaj o zdrowie

11 października 2019

9 października 2019 r. odbyło się spotkanie pielęgniarki szkolnej – pani Reginy Naftyńskiej z uczniami klas I – III, zorganizowane przez wychowawczynie świetlicy i panią M. Kołodziejczyk. Wizyta zaproszonego gościa miała związek z realizowanym w naszej placówce programem – „Program dla szkół” – kl. I – V mleko, warzywa i owoce. Podczas spotkania dzieci miały okazję wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie i higienę osobistą w myśl hasła: „ Dbać o zdrowie ważna sprawa, więc korzystaj z tego prawa!”. Otrzymały również wiele cennych wskazówek dotyczących zasad zdrowego odżywiania (piramida zdrowia, pełnowartościowy posiłek, picie dużej ilości wody, spożywanie owoców i warzyw, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, szczepienia ochronne, odpowiedni ubiór w zależności od pory roku oraz higiena jamy ustnej). Największą atrakcją spotkania okazała się prezentacja multimedialna: piosenki o owocach, warzywach i mleku, zagadki (odgadywanie nazw owoców i warzyw, czytanie podpisów). Bardzo dziękujemy pani Reginie za ciekawą prelekcję i przydatne wskazówki dotyczące zasad zdrowego stylu życia.