Zaleceniua dot. kontrawirusa

10 marca 2020

Zalecenia
w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się również
w Polsce przypadkami zachorowań na koronawirusa opracowane na podstawie rekomendacji Ministra Edukacji Narodowej.

Rodzicu,

nie posyłaj przeziębionego dziecka do szkoły!

porozmawiaj z własnym dzieckiem na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania.

jeżeli nie miałeś kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw.

tel.: 512-306-935, 690-538-610), zgłoś się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

W przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły (dotyczy dzieci do 8 roku życia) należy Ci się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999r. o świadczeniach pieniężnych
z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa
(Dz. U. z 2017 r., poz.1368).

sprawdzaj na bieżąco komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektora Sanitarnego: www.gis.gov.pl i Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl

Po konsultacjach z Rodzicami oraz Gronem Pedagogicznym, w porozumieniu ze Społecznym Inspektorem Pracy, a także Inspektorem ds. BHP – w związku z szerzeniem się nowego koronawirusa SARS CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, grypą i chorobami grypopodobnymi – ograniczam (do odwołania) wyjścia ze szkoły w miejsca publiczne.

Proszę również rodziców o niezwłoczne informowanie szkoły (wychowawcy) o powrocie lub pobycie w miejscach szczególnie zagrożonych na występowanie koronawirusa SARS CoV-2 przed powrotem dziecka do szkoły, zakażeniu lub kontakcie z osobą zakażoną w celu podjęcia  odpowiednich działań.

Zalecamy zapoznanie się z wytycznymi znajdującymi się na stronie:

Znajdziemy tam aktualne, oficjalne i wiarygodne informacje na temat nowego koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 oraz informacje jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia zakażenia u siebie lub swoich bliskich.

Zbigniew Bluj, dyr. szkoły