Zajęcia profilaktyczne pt. Szkodliwość palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków

20 grudnia 2023

14 grudnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas: 5a, 5b, 6a, 7a i 8a pod opieką pedagoga szkolnego Kaliny Melsztyńskiej - Mróz wzięli udział w zajęciach profilaktycznych nt." Szkodliwości palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania narkotyków". Oglądali film animowany pt. "Nuggets", który obrazuje mechanizm uzależnienia. Chodzili slalomem w alkogoglach i narkogoglach, które symulują postrzeganie rzeczywistości po alkoholu i narkotykach. Pani Justyna Więcławek z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej  zaprezentowała uczniom na specjalnym symulatorze, jak bardzo szkodliwy wpływ na płuca ma wypalenie nawet jednego papierosa. Były to ciekawe i potrzebne zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci naszych wychowanków.