Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Artykuły

VIII Turniej Sportowy im. Bożeny Modnickiej

3 czerwca 2023
Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie od roku 2016 jest organizatorem turnieju sportowego pod honorowym patronatem, wielokrotnej reprezentantki Polski w siatkówce kobiet – pani Bożeny Modnickiej.  Również w tym roku, 1 czerwca odbyła się kolejna – ósma edycja imprezy. Uczestnikami zmagań są uczniowie szkół podstawowych. Rywalizują w następujących kategoriach: chłopcy w piłce siatkowej, dziewczęta w piłce nożnej. Dodatkowo w tym roku z okazji otwarcia nowego boiska piłkarskiego rozegrano turniej mini piłki nożnej dziewcząt i mini turniej piłki nożnej chłopców. Pomysłodawcą i koordynatorem turnieju jest pan Przemysław Wirski.
Kim jest pani Bożena Modnicka? Urodziła się w Jaworznie, w roku 1950, jest absolwentką organizatora turnieju – Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie. Jako nastolatka rozpoczęła swoją przygodę ze sportem w Victorii Jaworzno. Następne kroki stawiała już w II-ligowym Baildonie Katowice. Następnie przez jedenaście lat grała w najlepszej polskiej w ówczesnym czasie drużynie klubowej – Płomieniu Sosnowiec. Z sosnowiecką drużyną czterokrotnie sięgała po mistrzostwo Polski (1974, 1975, 1979, 1980), Puchar Polski. Stała się czołową Polską siatkarką i kapitanem zespołu klubowego. Na koniec kariery przeniosła się do Włoch, gdzie grając w zespole Auroa Giarrantana została okrzyknięta najlepszą siatkarką zagraniczną. W Reprezentacji Polski zagrała przeszło 250 spotkań. Przez wiele lat była kapitanem Reprezentacji. Czterokrotnie wystąpiła na Mistrzostwach Europy (1971, 1973, 1977, 1979), dwukrotnie na Mistrzostwach Świata (1974, 1978). Jej największym sukcesem reprezentacyjnym był brązowy medal Mistrzostw Europy w 1971 roku, we Włoszech. Jest również brązową medalistką Mistrzostw Europy juniorek z roku 1969. 
Patronka turnieju podczas rozgrywanych turniejów wiele razy wygłosiła prelekcje dla uczniów na temat aktywnego spędzania czasu i realizacji własnych marzeń poprzez sport. Mówiła między innymi o tym z jakimi trudnościami zmagała się w czasie swojej bogatej kariery. Opowiadała również z jakimi pięknymi wspomnieniami wiąże się kariera sportowca. Pani Bożena Modnicka wspominała również swojego nauczyciela wychowania fizycznego, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Jaworznie – pana Arkadiusza Dulkę – dzięki któremu jak twierdzi zaczęła się jej przygoda, gdyż to on zaszczepił jej miłość do sportu.  
Zwycięzcami turnieju byli wszyscy bez względu na uzyskane miejsce, gdyż zaangażowanie i wysiłek włożony w turniej był wielki. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal z turnieju, a szkoły za pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami i dyplomami. Najważniejsze dla wszystkich, było jednak poznanie sylwetki jednego z „najwybitniejszych” jaworznickich sportowców.
Czytaj więcej o: VIII Turniej Sportowy im. Bożeny Modnickiej

Piknik Rodzinny w "Trójce"

3 czerwca 2023

30 maja w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Rodzicom, Nauczycielom, Kadrze Niepedagogicznej i Uczniom za ogromne zaangażowanie. To była wspaniała impreza, która miała na celu integrację całej społeczności szkolnej.

Czytaj więcej o: Piknik Rodzinny w "Trójce"

Żywa lekcja historii

30 maja 2023

Uczniowie naszej szkoły mieli dziś okazję wysłuchać opowieści o dziejach rycerstwa. Mogli też przyjrzeć się zbroi, a nawet wziąć do ręki miecz i inne elementy rycerskiego uzbrojenia. Dziękujemy za zorganizowanie tak wyjątkowej lekcji historii.

 

Czytaj więcej o: Żywa lekcja historii