Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Artykuły

Warsztaty górnicze - Ważki, giganty i nie tylko one...

5 grudnia 2023

5 grudnia klasa 7a wybrała się na warsztaty górnicze do Geosfery pod tytułem  "Wazki, giganty i nie tylko one ...". Uczniowie  doskonalili swoją wiedzę na temat flory i fauny karbońskiej. Wykonali dwie prace plastyczne w zakresie niniejszej tematyki.

 

Czytaj więcej o: Warsztaty górnicze - Ważki, giganty i nie tylko one...

Odpowiedzialność karna nieletnich oraz cyberzagrożenia - prelekcja

4 grudnia 2023

4 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyła się prelekcja dla uczniów klas: 5b, 6a i 8a nt. Odpowiedzialności karnej nieletnich oraz cyberzagrożeń. Spotkanie poprowadzili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie - młodszy aspirant p. Marcin Minkowski i młodszy aspirant p. Marcin Pietras. Prelegenci przekazali uczniom informacje: za jakie czyny karalne odpowiada osoba nieletnia oraz jakie ma obowiązki. Policjanci omówili temat szkodliwości i konsekwencje stosowania wszelkiego rodzaju używek przed 18 rokiem życia. Poruszyli także ważne zagadnienia związane z kradzieżą, bójkami i przemocą oraz nagrywaniem, wyzwiskami  i rozpowszechnianiem nieodpowiednich materiałów w Internecie bez zgody osób znajdujących się na nagranym filmie lub zdjęciach. Serdecznie dziękujemy panom policjantom za ciekawą pogadankę dla uczniów naszej szkoły.

Na wystawie Body Worlds w Katowicach

30 listopada 2023

30 listopada klasy 6a, 7a wybrały się na naukowa wystawę autorstwa prof. Gunthera Vin Hagensa pod tytułem Body Worlds w Katowicach. Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił. Wystawa prezentowała autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne ukazujące ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Porównywała zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

Czytaj więcej o: Na wystawie Body Worlds w Katowicach