Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 Szkoła przystąpiła do projektu dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego.

Artykuły

Lekcja historii....

27 listopada 2021

W ramach projektu "Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie - 13.12.1981 - Pamiętamy" klasy 7 i 8 uczestniczyły w lekcji historii poświęconej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na lekcji wykorzystano materiały źródłowe, zadania i film przygotowane przez IPN. W piątek 19.11 na terenie naszej szkoły została zaprezentowana wystawa mobilna dotycząca stanu wojennego w Polsce również przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej. Wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli.

Czytaj więcej o: Lekcja historii....

13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY!

7 listopada 2021

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie bierze udział w projekcie historycznym dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego pt. „1981 Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”.

Pod hasłem 13 grudnia 1981 – PAMIĘTAMY! upamiętniamy ofiary stanu wojennego i wszystkich, którzy wtedy walczyli o niepodległość Polski. W ramach tego projektu zbudowaliśmy szkolny kącik patriotyczno-historyczny przypominający o tragicznych i bolesnych wydarzeniach sprzed 40-u lat, które dotknęły polskie rodziny i o których nie można zapomnieć. 

Projekcja filmu "Nie zabierajcie mamy"

7 listopada 2021

Jednym z punktów projektu była projekcja filmu "Nie zabierajcie mamy".

Czytaj więcej o: Projekcja filmu "Nie zabierajcie mamy"