Spotkanie z Mistrzami Świata, Europy i Polski w Armwrestlingu - siłowaniu na rękę

10 marca 2024

W związku ze zbliżającymi się międzyszkolnymi zawodami w siłowaniu na rękę, 7 marca w naszej szkole gościliśmy na zaproszenie pani Anny Tarasek  wielokrotnych Mistrzów Świata, Europy i Polski w Armwrestlingu (siłowaniu na rękę) Trenera Pana Mariusza Grochowskiego oraz Radosława Kwietniewskiego z Klubu MCKiS Tytan Jaworzno. Uczniowie mieli okazje dowiedzieć się, iż w siłowaniu na rękę można wykorzystać, aż 50 technik. Sport ten jest sportem dla mężczyzn, kobiet jak również osób niepełnosprawnych. Pan Mariusz  opowiadał jak wiele satysfakcji daje uprawianie sportu, min.: zwiedzanie i poznawanie kultury innych państw, ciekawych osób, kształtuje charakter oraz dostarcza wielu wzruszeń i emocji. Dziękujemy za ciekawą lekcję i zaproszenie zarówno na zawody międzyszkolne, które odbędą się już wkrótce jak i Mistrzostwa Europy planowane na 13-17 czerwca w naszym mieście Jaworznie.