Mikołajkowa wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

8 grudnia 2019

6 grudnia uczniowie klas młodszych wybrali się na spotkanie z Mikołajem do Kopalni Soli w Wieliczce. Zwiedzanie rozpoczęło  się zejściem schodami na głębokość 64 m, natomiast wyjazd na powierzchnię po zakończeniu zwiedzania odbywał się windą z głębokości 135 m. Trasa turystyczna prowadziła przez wykute w soli  chodniki, komory i kaplice w których zachowały się ślady dawnych technik wydobycia soli. Na trasie zwiedzania uczniowie mogli również podziwiać urokliwe jeziorka solankowe oraz rzeźby i płaskorzeźby wykonane z soli przez wielickich górników. Po zakończeniu zwiedzania można było zakupić pamiątki. Największą jednak atrakcją było spotkanie z Mikołajem, wspólne pląsy i zabawy oraz pamiątkowe zdjęcia. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale zadowoleni!!!